Praktická permakultura

Pro domov, komunitu i celou Zemi

V jasných a logických krocích nabízí knížka Praktická permakultura nástroje, které potřebujete, abyste mohli mít zdravé jídlo, bezpečné bydlení a obnovitelné zdroje.

425 

Zabývá se základními permakulturními principy, popisuje celý proces designu od zhodnocení pozemku až po celkový projekt a obsahuje i podrobné informace o rostlinách, vodě, odpadu, energii, bydlení, potravinách, zvířatech a strukturách, které v zahradě potřebujete. Obsahuje příklady dobré praxe z různých koutů světa a je to neocenitelný zdroj inspirace, který vám pomůže přeměnit váš pozemek na udržitelný ekosystém.

„Naším záměrem je, aby se permakultura stala běžným postupem a inspirací. Chceme vám dodat energii a nápady, abyste mohli začít dělat pozitivní změny, a to teď hned. Slibujeme, že díky tomu, že přírodě lépe porozumíte a stanete se účastníky jejích procesů, budou vaše zážitky ze světa kolem mnohem bohatší. A pak, jak bude vaše spojení s přírodou stále pevnější, přijde moment, kdy vás matka příroda poplácá po ramenou a řekne: „Teď pracuješ pro mě.“ Už se vám to stalo? Jestli ne, připravte se na pořádnou jízdu.

Napsali jsme tuto knížku pro široké spektrum čtenářů. Zabýváme se různými typy a velikostmi pozemků. Chceme, aby knížku mohli využít lidé na venkově i ve městech.  První část, Základy permakultury, vás vybaví základními informacemi o permakultuře, od definice až po základní etiku a principy, které jsou za tím vším. Tato část také vymezuje základní znalosti o půdě, které potřebujete mít, než se pustíte do designu. Druhá část knížky vás provede celým procesem designu, od pozorování k analýze a zhodnocení až po vývoj základního návrhu a po plánování realizace designu a údržby toho, co jste vytvořili. Třetí část knížky se zabývá systémy, které by každý permakulturní design měl obsahovat: systémy hospodaření s půdou, s vodou, odpady, energií, obydlím, systémy produkce potravin a péče o zvířata a divokou přírodu.  Čtvrtá část popisuje padesát nejoblíbenějších rostlin pro permakulturní zahrady. Pátá část se soustředí na neviditelné struktury, ekonomickou a sociální základnu jakéhokoli permakulturního designu.“

–  z předmluvy autorů

Hmotnost 1110 g

Jessi Bloomová, Dave Boehnlei

Jessi Bloomová je ekologická krajinářka, autorka a učitelka. V roce 2000 založila společnost NW Bloom EcoLogical Landscapes, aby rozšiřovala povědomí o permakultuře, udržitelném krajinném designu, výstavbě a hospodaření s půdou.

Dave Boehnlein působí jako ředitel vzdělávání na permakulturní usedlosti Bullock’s na ostrově Orcas ve státě Washington. Je také ředitelem a zakladatelem společnosti Terra Phoenix Design a členem Cascadia Permaculture Institute.

Přejít nahoru