Dvacet rad rodičům

aneb Praktický návod, jak bez větších karambolů vychovat své děti
Autor:

Realistický, praktický a střízlivý pohled na řešení mnoha běžných starostí, které trápí rodiče při výchově dětí od dvou do deseti let.

50 

Kniha nabízí návod, jak demaskovat špatná doporučení a rodičovské mýty a jak se vypořádat s „užitečnými“ radami od příbuzných a přátel. Hlavním poselstvím této knihy, která zahrnuje děti od batolecího věku až po ranou pubertu, ovšem je, aby čtenáři přestali usilovat o to stát se dokonalými rodiči, protože tímto způsobem na sebe většinou jen přivolávají zbytečný tlak a nervozitu. Namísto toho radí, aby se snažili být „dost dobrými“ rodiči. Na široké škále ilustrativních historek a příkladů, které načerpal během mnoha let práce v oboru, autor ukazuje, nakolik může vlastní výchova podvědomě ovlivnit rodičovská rozhodnutí. Rovněž vyvrací množství zažitých mýtů, které se pojí s výchovou dětí, a nabízí rozumná alternativní řešení, jež jsou podložena důkazy a u nichž se prokázalo, že zabírají.

Zkušený pediatr nabízí rady, jak řešit běžné problémy, jak se například vypořádat se záchvaty vzteku, co s vybíravými jedlíky, do jaké míry prosazovat disciplínu, aby byla skutečně funkční, jak rozhodnout, kolik času povolit na sledování televize, hraní počítačových her a kdy. Vysvětluje, proč je potřeba chápat a respektovat dětské pocityoddělovat chování dítěte od jeho osobnosti a bezpodmínečně je milovat.

 

Hmotnost 310 g

Kim Oates

Kim Oatesová je pediatr, který absolvoval stáže v Sydney, Londýně a Bostonu. V roce 2000 obdržel Kempeho cenu za „vynikající přínos společnosti ve prospěch dětí”, která byla poprvé udělena mimo USA. Za své zásluhy o děti obdržel řadu dalších národních i mezinárodních ocenění, Mezi jeho další knihy patří Child Abuse a Now You’re a Grandparent.

Nákupní košík
Přejít nahoru