A kde byl Bůh, když židé umírali v Osvětimi?

Sedmatřicet svědectví těch, kdo přežili holocaust
Katalogové číslo: 470 Autor:

Publicista Jan Jelínek shromažďoval před lety výpovědi mužů a žen, kteří se vrátili z „pekla“ koncentračních táborů.

295 

Publicista Jan Jelínek shromažďoval před lety výpovědi mužů a žen, kteří se vrátili z „pekla“ koncentračních táborů. Podstatnou část z nich se autor nyní rozhodl publikovat. Většinu jmen neznáme, ale najdeme zde zmínky o osobnostech, jako byli například Miloš Kopecký nebo Arnošt Lustig. Součástí bolestného odkazu je i otevřená výpověď dramatika Milana Uhdeho, jehož rodiče se sice zachránili, ale okolnosti, za nichž se tak stalo, poznamenaly na desítky let do budoucna celou rodinu.

Hmotnost 400 g

Jan Jelínek

Vystudoval žurnalistiku, byl pomocným dělníkem v hutích, laborantem, „montérem koleček“. Později režíroval Československý filmový týdeník. V Krátkém filmu Praha působil třiadvacet let. Po celý profesní život psal a fotografoval, věnoval se různým žánrům. Vydal několik knih.
V letech 1996 a 1997 natáčel pro nadaci Stevena Spielberga rozhovory s těmi, kteří přežili holocaust. Natočil jich přes padesát. Po letech se k nim vrátil a zpracoval třicet sedm z těchto svědectví do podoby knihy. Čtení je to nejen mrazivé, ale také dojemné, nezapomenutelné, mnohdy šokující a neuvěřitelné. Stejně jako osudy těch, kdo se mu svěřili.

Nákupní košík
Přejít nahoru