Úlf a Edda

Začínají letní prázdniny, ale Edda se na ně ani trochu netěší. Kvůli tatínkově nové práci je totiž musí strávit mimo město, ve vesničce jménem Skálholt, která byla kdysi dávno jedním ze dvou sídel islandských biskupů a významným střediskem kultury. Aby toho nebylo málo, dostane Edda na starosti svého mladšího nevlastního bratra Úlfa. Očekávaně nudné léto přestane být nudné ve chvíli, kdy Eddině babičce, věhlasné archeoložce, někdo ukradne drahocenný starožitný klenot.

50 

Začínají letní prázdniny, ale Edda se na ně ani trochu netěší. Kvůli tatínkově nové práci je totiž musí strávit mimo město, ve vesničce jménem Skálholt, která byla kdysi dávno jedním ze dvou sídel islandských biskupů a významným střediskem kultury. Aby toho nebylo málo, dostane Edda na starosti svého mladšího nevlastního bratra Úlfa. Očekávaně nudné léto přestane být nudné ve chvíli, kdy Eddině babičce, věhlasné archeoložce, někdo ukradne drahocenný starožitný klenot. A tak se nevlastní sourozenci Úlf a Edda rozhodnou, že zloděje vypátrají a vzácný kroužek pro babičku znovu získají. Při pronásledování podezřelého objeví pod skálholtským kostelem tajnou podzemní chodbu, která je zavede do úplně jiného světa: světa severských bohů, obrů, bájných zvířat a kouzel. Děti zde v honbě za odcizeným předmětem čeká celá řada mnohdy nebezpečných dobrodružství. Podaří se jim zloděje dopadnout? A jak se vlastně dostanou zpátky domů?

Hmotnost 450 g

Kristín Ragna Gunnarsdóttir

Je zkušená islandská ilustrátorka dětských knih. Úlf a Edda: Ukradený klenot (Úlfur og Edda: Dýrgripurinn, 2016) je její první uveřejněné literární dílo a v roce 2017 za něj byla nominována na Cenu Severské rady za literaturu pro děti a mládež a rovněž na islandskou cenu Fjöruverðlaun, každoročně udělovanou knihám psaným ženami. Tento zábavný a napínavý příběh pro celou rodinu, doplněný řadou ilustrací, čtenářům originálním způsobem přibližuje svět severských bájí a pověstí a jejich hlavní představitele.

Nákupní košík
Přejít nahoru