Svět šamanismu

Nový pohled na starodávnou tradici

Roger Walsh nabízí jedinečný vhled do světa šamanismu. Spojuje historii a současnost, propojuje tradiční šamanské praktiky s moderními psychologickými poznatky a odhaluje význam šamanismu pro současného člověka.

290 

Kniha se zabývá historickými, kulturními a duchovními aspekty šamanismu, zkoumá jeho praktiky, víru a vliv v různých společnostech. Věnuje se vztahu mezi šamanismem a moderními psychoterapeutickými metodami, přičemž zdůrazňuje potenciál šamanských technik pro osobní rozvoj a léčení. Zahrnuje příběhy jednotlivců ovlivněných šamanskými zážitky a nabízí moderní výklad tradičních šamanských učení a praktik.

Hmotnost 500 g

Dr. Roger Walsh, Ph.D.

Dr. Roger Walsh, Ph.D vystudoval psychologii, fyziologii, neurologii a medicínu na australské Queenslandské univerzitě a poté přijel jako Fulbrightův stipendista na Stanfordovu univerzitu do Spojených států, kde studoval psychiatrii. V současné době působí jako profesor psychiatrie, filozofie, antropologie a religionistiky na Kalifornské univerzitě v Irvine.

Jeho více než dvě stě publikací zahrnuje práce o neurovědě, duševním zdraví, ekologii, psychologických kořenech globálních krizí, duchovní praxi, meditaci či šamanismu. Jeho knihy a výzkumy byly souhrnně oceněny více než dvaceti národními a mezinárodními cenami a vyznamenáními.

Pracoval i jako cirkusový akrobat, je také přeborníkem a držitelem světového rekordu ve skocích do vody z velkých výšek a skocích na trampolíně. Je dokonce absolventem školy pro stand-up komiky v San Francisku.


Odkazy

Co je šamanismus? / podcast s Rogerem Walshem v Aj

→ Další knihy autora →

→ Kniha na Goodreads →

→ Kniha na Amazonu →

→ Roger Walsh na wikipedii →

→ Stránky Rogera Walshe →

Přejít nahoru