Kouzlo školy lesa

Dovednosti a hry v přírodě

Bohatě zpracovaná praktická příručka s jednoduchými návody na aktivity v přírodě, s fotografiemi krok za krokem a s nápady, jak jednotlivé činnosti rozšířit nebo upravit.

323 

Rozdělat oheň třením klacíků o sebe, postavit si přístřešek na spaní, vytvořit kamenné nástroje z pískovce a břidlice, vyrobit si přírodní lepidlo z mízy stromu, vytěžit ze země hlínu na výrobu hrnců, vytvořit z běžného zahradního plevele chutnou a výživnou divokou pochoutku a mnoho dalšího – kniha je plná nápadů, jak přiblížit děti přírodě: od nezbytných základů bushcraftu a dovedností pro přežití až po zábavné hry.

Malé děti se ponoří do nápaditých, nádherně špinavých her a řemesel, zatímco starší děti se mohou pustit do složitějších činností, jako je výroba kamenných nástrojů a získávání vody. Ať už v organizovaném prostředí, ve skupině kamarádů nebo na rodinném výletě, společné činnosti posílí sebedůvěru, vytvoří pouto a výsledkem budou spokojené a energií nabité děti.

 

Hmotnost 620 g

Dan Westall a Naomi Walmsleyová

Provozují Outback2Basics na svém kousku lesa ve Shropshire ve Velké Británii. Specializují se na bushcraft a dovednosti z doby kamenné a nabízejí školákům a učitelům jedinečné zážitky, které jim umožní navázat kontakt s přírodou. Dan je již mnoho let učitelem bushcraftu a působil také jako zdravotník a poradce pro přežití v různých televizních pořadech. Naomi je kvalifikovanou instruktorkou bushcraftu a vedoucí lesní školy a o bushcraftu a rodičovství psala také pro mnoho časopisů, včetně Bushcraft & Survival Skills, Living Woods a Juno. Společně absolvovali pětiměsíční pobyt v „době kamenné“ v USA, kde žili v divočině bez jakéhokoli moderního vybavení, což zásadně ovlivnilo jejich životy i výuku.

Nákupní košík
Přejít nahoru