Buddhismus pro začátečníky

V otázkách a odpovědích

Kniha vás ve 21 kapitolách provede základními koncepty buddhismu (např. Podstata buddhismu, Meditace, Karma, Umírání, Práce s emocemi, Duchovní vedení, Rodina a děti atd.)

210 

Buddhismus pro začátečníky je kniha, která původně vzešla z nejčastějších dotazů, se kterými se autorka při své letité výuce setkávala, a to jak na Východě, kde je buddhismus tradičním náboženstvím, tak i na Západě.

Buddhismus pro začátečníky je knihou nejen pro ty, kteří se teprve začínají o buddhismus zajímat, ale i pro ty, kteří jsou již na cestě a potřebovali by systematičtější poučení ohledně některých témat. Kniha je uspořádána do 21 kapitol. V každé kapitole autorka odpovídá na nejčastěji kladené otázky v rámci daného tématu. Naleznete zde jak kapitoly zabývající se klasickými buddhistickými tématy, jako jsou karma, meditace a podobně, tak kapitoly, které se zabývají např. vědou a znovuzrozením, emocemi v našem každodenním životě, dharmou a sociálním aktivismem.

Na otázky autorka odpovídá jednoduchým a srozumitelným jazykem, aby pomohla čtenářům porozumět daným tématům a zároveň je navedla k tomu, jak mohou jednotlivé buddhistické principy vnést do svého každodenního života.

Na knihu lze tedy nahlížet i jako na příručku, která radí, jak vést mírumilovnější, ohleduplnější a spokojenější život, aniž by se člověk hned musel stát buddhistou.

Hmotnost 205 g

Thubten Chodronová

Je od roku 1977 buddhistickou mniškou, je přímou žačkou dalajlamy a dalších známých učitelů, jako jsou například Cenžab Serkong Rinpočhe a Zopa Rinpočhe, a také dalších tibetských mistrů. Chodronová zdůrazňuje praktické uplatnění Buddhova učení v každodenním životě. A díky tomu, že sama pochází ze Západu, umí velmi dobře vyložit Buddhovo učení právě lidem ze Západu. Je známá svým vřelým, humorným a přehledným přístupem k učení. Přednáší po celém světě, propaguje dialog mezi náboženstvími.

Nákupní košík
Přejít nahoru