Barnabáš a pralinka

Katalogové číslo: 470-1-1 Autor:

Vydejte se na dobrodružnou výpravu za životním objevem nafrněné Pralinky a jejího věrného kamaráda Barnabáše, který by ji nikdy, za žádných okolností, nenechal na holičkách…

Představte si, že máte aristokratický původ, jež vás předurčuje k životu v nekonečném pohodlí a neutuchající péči. Představte si, že největší utrpení, kterému můžete být vystaveni, je malilinko přerostlý drápek, který by vám mohl (ale nemusel) znepříjemnit ladnou chůzi po koberci s vysokým vlasem.

Přesně tak bezstarostný život vedla Pralinka. Nedejte se však zmást tím nad míru obyčejným jménem, jelikož Pralinčino pravé jméno, to které má zapsáno v rodokmenu dokazující její výjimečný původ, zní kněžna Cherry mon Cherry.

Ano, Pralinka, kočičí stvoření výjimečné výjimečnosti s luxusním kožichem, které, vědomo si svého aristokratického původu, nekamarádičkovalo se jen tak s někým. Ani s tím umouněným kocourem Barnabášem.

A pak se to jednou všechno ošklivě zvrtlo. Dokonale nečekaná událost předhodila Pralinku dokonale ošklivému nepohodlí (nepohodlí však je v tomto případě převelice slabý výraz). Budeme svědky Pralinčina návratu k jejímu tolik zbožňovanému životu kněžny. A bude to cesta pěkně špinavá, plná bláta, říční vody, ústrků a zimy. Ale také objevů. Pralinka zjistí, že zvířata ze sousedství dokáží žít šťastně bez zlatavých polštářků, vyhřívaných dek a koupelí, jen se svou rodinou. Že přátelství je víc než plná miska a že vůbec nevadí, že nemáte doložené předky deset generací zpět, stačí, když máte dobrou duši a radost ze života.

Tak tedy, prosím, vydejte se na dobrodružnou výpravu za životním objevem nafrněné Pralinky a jejího věrného kamaráda Barnabáše, který by ji nikdy, za žádných okolností, nenechal na holičkách…

No, možná mydlinkovou koupel by si musel promyslet….

Hmotnost 250 g

Martina Macháčová

Jmenuji se Martina Macháčová a ráda píšu. Psaní mě provází životem, uklidňuje, uzdravuje a propojuje s mými dětmi. Proto píšu hlavně pro ně, díky nim vytvářím nové světy, kde žijeme spolu a pro sebe. A že nás na cestách provázejí hlavně skřítci, je jen velká shoda náhod.

Nákupní košík
Přejít nahoru